ZOO park Vyškov, Dino park Vyškov a hvězdárna Vyškov

Žažijte dobrodružství mezi živými i vyhynulými tvory nedaleko Vyškova, Brna nebo Prostějova. Vstupte do světa, kde se setkáte s nejúžasnějšími tvory naší planety. Každý krok v Zoo Vyškov nedaleko našeho Penzionu malá farma vás zavede do jiného koutu světa, kde budete moci obdivovat vzácné a fascinující živočichy.

Odkaz na web

Plynulou jízdou autem se z ubytování do Vyškova přesunete během 10 min. K parkování můžete využít označené, placené parkoviště u Zoo Vyškov. V areálu Zoo ve Vyškově se nachází u dětí velmi oblíbený Dvoreček naší babičky, kde návštěvníci přichází do přímého kontaktu s domácími zvířaty – mohou zde krmit nebo pohladit kůzlátka, jehňátka a další zvířata. Součástí areálu zooparku Vyškov je i replika hanáckého statku z přelomu 19. a 20. století s expozicí tradičního venkovského života a centrem environmentální výchovy, v němž jsou interaktivní expozice s ekologickými tématy.

Součástí vyškovské zoo je i dětmi velmi oblíbený dinovláček, který vás vyhlídkovou, 15 min, jízdou Vyškovem zaveze do Dinoparku nedaleko Ivanovic na Hané. V areálu dinoparku není možné zaparkovat vozidla. Připravte se na skok do minulosti a prožijte dobrodružství v Dinoparku. Realistické dinosaurijské repliky vám umožní cestovat zpět v čase a zažít, jak vypadala Země před miliony lety.

Prozkoumejte interaktivní expozice, sledujte živé prezentace a nechte se pohltit atmosférou doby, kdy vládli obří dinosauři. Součástí areálu dinoparku je i vyškovská hvězdárna umístěna v krásném přírodním prostředí Marchanického hájku nedaleko Vyškova.

Zoo Vyškov a Dinopark Vyškov jsou ideálním místem pro všechny věkové kategorie pro celodenní rodinný výlet ve Vyškově. Nabízí nejen vzrušující zážitky a vzdělávací programy v areálu zoo, ale také pohodlí a relaxaci v krásném a klidném prostředí. Restaurace, kiosky, dětská hřiště a piknikové zóny jsou k dispozici v celém areálu, aby vaše návštěva byla co nejpříjemnější.