Vyhlídka u Sv. Martina v Lulči

Římskokatolický farní kostel, který se nachází na úpatí tzv. Liliové hory, je chráněn jako kulturní památka ČR. Ke kostelu vás dovede tzv. Křížová cesta a do okolí se můžete rozhlédnout z vyhlídky umístěné kousek pod kostelem.

Odkaz na web

Od Penzionu malá farma vás ke kostelu 15 min chůzí místními lesy přivede tzv. Křížová cesta. Tuto krásnou lesní procházku zvládnou všechny věkové kategorie, pouze místy je cesta náročnější pro kočárky.

Nastávající maminky hojně využívají tuto procházku pro brzký nástup porodu, ke kterému se přesouvají do nedaleké porodnice v Nemocnici Vyškov.

Široké okolí drahanské vrchoviny můžete shlédnout z dřevěné vyhlídky, vybízející k odpočinku a pokochnání se místní krajinou. Když se zvedne západ slunce nad Lulčí, vytváří to magickou atmosféru, která propojuje spirituální klid kostela sv. Martina s krásou okolní přírody.

Jestliže budete pokračovat dál v procházce kolem kostela sv. Martina, projdete chatovou oblastí a dostanete se až do vedlejší obce Luleč, kde se nachází vyhlášený zatopený lom U Libuše v Lulči. V letních měsících se zde můžete vykoupat, osvěžit na kiosku Panelka nebo v restauraci a strávit tak krásný a pohodový den v přírodě.