Rozhledna Chocholík v Drnovicích nedaleko Vyškova

Majestátní strážkyně kraje, Rozhledna Chocholík v Drnovicích, vás zve na vzrušující cestu do srdce vyškovska. Rozhledna Chocholík nabízí pohled na okolí Vyškova, který doslova bere dech. Východ a západ slunce zde působí jako umělecká díla, která zaplaví oblohu odstíny růžové a oranžové.

Odkaz na web

Plynulou jídzou od ubytování v Penzionu malá farma zaparkujete za 8 min na bezplatném parkovišti u místního hřbitova v Drnovicích a vydáte se polní cestou naslouchat písním ptáků nebo spatřit divoká zvířata v okolní přírodě. Půldenní výlet je vhodný pro všechny věkové kategorie včetně kočárků.

Na vrcholu otevírá rozhledna Chocholík v Drnovicích svůj nádherný pohled na moravskou krajinu. Poklidná městečka a kopce, které se ztrácejí v dálce, vytvářejí jedinečnou malbu. Jde o 26 - ti metrovou stavbu s trojúhelníkovým půdorysem a točitým schodištěm se 144 schody. Kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 23 metrů (spatříte Ždánický les, Vyškov, zámek Račice, Chřiby, Hostýnské vrchy, Pálavu a při dobré viditelnosti i Beskydy) vám poskytne nevšední zážitek.

Na ,,náměstíčku,, v Drnovicích se můžete občerstvit v místní kavárně lahodnou kávou a výbornou zmrzlinou.