Papilonia - Motýlí dům Brno

Papilonia - Motýlí dům Brno, oáza krásy a zázraků, otevírá své brány do světa tajemných motýlů a vytváří nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka. Jedinečné místo, které očaruje nejen milovníky motýlů, ale i všechny, kteří touží prožít kouzlo exotické přírody uprostřed městského shonu.

Odkaz na web

Exotické rostliny tvoří bujnou džungli, v níž tisíce motýlů tančí ve vzduchu jako živé drahokamy. Vzduch je naplněn opojnou vůní květů a šumem krystalově čisté vody, která teče přes kamenné kaskády. Při procházce expozicí můžete pozorovat nejrůznější druhy motýlů, jejichž barvy a tvary září jako malované umělecké skvosty. Některé z nich mají křídla laděná do pastelových odstínů, zatímco jiné se třpytí jako ohňostroj všech možných barev. Každý krok vás přenáší do nového světa krásy a eleganci.

Papilonie Brno není jen o pozorování. Interaktivní část expozice vás zve k tomu, abyste mohli krmit motýly z ruky a prožít okamžiky nesmírného blízkosti s těmito křehkými tvory. Není nic srovnatelného s pocitem, když na vaší dlaň usedne motýl a rozevře svá nádherná křídla.

Odborníci v Papilonii se s vámi podělí o fascinující fakta o životním cyklu motýlů, jejich způsobu života a migračních cestách, které překonávají. Zároveň se dozvíte o úsilí věnovaném ochraně těchto nádherných tvorů a zachování jejich přirozeného prostředí. Pro milovníky přírody a estetiky je Papilonia Brno nezapomenutelným dobrodružstvím, které spojuje vzrušení a krásu přírodního světa. Každý návštěvník odchází s bohatým zážitkem a novým pohledem na krásu, kterou nám příroda dokáže nabídnout.

Plynulou jízdou z Penzionu malá farma se po dálnici za 20 min dostanete do Brna. Poté je lepší využít parkovacích domů a služeb MHD. Krásu motýlů si užijí zejména návštěvníci ve věku od 3 let a prohlídka vám zabere zhruba 2 hodiny.

Za shlédnutí stojí nedaleký hrad Špilberk a Petrov - katedrála sv. Petra a Pavla a z nich impozantní výhledy do širokého okolí. Dále můžete navštívit Technické muzeum v Brně, Hvězdárnu a planetárium Brno, vyhlášené koupaliště Riviéra, Retro muzeum na Statku, Brněnskou přehradu a Brněnskou zoologickou zahradu a mnoho a mnoho dalších zajímavých míst.