Květná zahrada v Kroměříži, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži

Květná zahrada v Kroměříži představuje pravou symfonii barev a tvarů a patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Každé roční období zde odkrývá novou paletu květinových odstínů, od jarních tónů tulipánů a narcisů až po letní kouzlo rozkvetlých růží a dalších okouzlujících květů. Dnes je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě.

Odkaz na web

Květnou zahradu nechal vybudovat v druhé polovině 17. století olomoucký biskup Karel z Lichtensteinu - Castelkorna. Květná zahrada není jen místem pro oči, ale i pro srdce a mysl. Uvolněte se v jejích stínech, naslouchejte ptačímu zpěvu a nechte se unášet fascinující vůní květin a bylin. Každý krok vás zavede do minulosti při představě elegantních společenských událostech a vznešených procházkách po těchto zemědělských a šlechtických pozemcích.

Od Penzionu malá farma se do Kroměříže cestou po dálnici dostanete za 20 min na zajímavé náměstí s unikátním zrcadlovým bludištěm známé jako Velké náměstí. Toto impozantní náměstí nese nádech historie, architektury a nevšedního zážitku pro všechny návštěvníky. Zrcadlové bludiště je oblíbeným místem pro zábavu a interakci. Zrcadla vytvářejí optické iluze a zajímavé efekty, což z návštěvy bludiště činí zábavný zážitek.

Velké náměstí je obklopeno mnoha historickými budovami, ale nejvíce dominuje impozantní Arcibiskupský zámek. Arcibiskupský zámek a Podzámecká zahrada v Kroměříži patří mezi nejvýznamnější kulturní památky na Moravě z období baroka. Po staletí je majetkem olomouckých biskupů a arcibiskupů, kterým sloužil jako reprezentativní sídlo a místo pro významná jednání i setkání.

Květná zahrada v Kroměříži byla spolu s Podzámeckou zahradou a zámkem v Kroměříži v roce1998 zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.